Likvidace odpadů

Typ: ostatní
Z důvodu problémů a nekázně, které vznikají s ukládáním tříděného odpadu ve velkoobjemových kontejnerech je město Paskov nuceno zavést režimové ukládání těchto odpadů na určených místech. V kontejnerech určených na bioodpad se nám objevují směsi veškerého odpadu. Do kontejneru na velkoobjemový odpad se nám naučily jezdit drobné živnostenské firmy, které nepodnikají na katastru obce.

Z těchto důvodů je od 1.7.2017 zavedeno režimové ukládáni odpadů dozorované naším pracovníkem. Pracovní doba bude přizpůsobena potřebám občanů. Určené místa budou v areálu bývalých stavebnin (v tomto objektu je připravován projekt sběrného dvora).

Na tomto stanovišti bude možnost uložení velkoobjemového odpadu, elektrospotřebičů, bio odpadu. Druhým stanovištěm bude zpevněná plocha, která bude nově zaplocená, v lokalitě na Folvarku, kde bude možno ukládat větve k drcení a bude zde umístěn kontejner na uložení trávy, který bude pravidelně odvážen, aby nevytvářel zbytečný zápach v dané lokalitě. V přechodném období, než bude vytvořen plot na stanovišti Folvark, bude ukládací místo ve dvoře úřadu Paskov. Svozy z místních částí Oprechtic a Mitrovic budeme řešit individuálně dle potřeb a požadavků. V rámci přípravy dotačního titulu na vytvoření sběrného dvora chceme zvětšit počet kontejnerů na bioodpad, které vyvážíme svépomocí.

Pracovní doba stanoviště stavebnin bude:
Po – Pa 8:00 – 10:00
Út – 15:00 – 18:00
So – 8:00 – 11:00

V zimním období budou stanoviště otevřena v odpoledních hodinách a o víkendu co 14 dní. Tato otvírací doba bude následně upravena dle požadavků a potřeb od 1.1.2018.

Pracovní doba stanoviště na Folvarku bude nastavena po zaplocení dané lokality. V případě potřeb změny četnosti otevření, nebo změny pracovní doby sběrných stanovišť, podněty posílejte na zdenek.belik@mesto-paskov.cz, nebo 777 672 014

Ing. Zdeněk Bělík – místostarosta města

Vytvořeno: 2. 8. 2017