Výzva k účasti v průvodu

750 letVážení spoluobčané,

jak už určitě víte, chystáme na sobotu 2. září oslavy 750 let Paskova. Jejich součástí se uskuteční i historický alegorický průvod, který bude, samozřejmě s trochou nadsázky, přibližovat průřez jednotlivými staletími. Část týkající se vzdálené historie máme již připravenou. Jsme toho názoru, že by bylo namístě připomenout také historii Paskova v posledních desetiletích, kdy se jeho „tvář“
proměnila díky mnoha průmyslovým podnikům, ale i jiným institucím zde působícím.
V průvodu by tuto etapu mělo reprezentovat třeba několik horníků v hornických uniformách, možná u někoho z Vás budou i montérky pracovníků Prefy nebo Barumky, Celpaku a podobně.

Zdravotníky z nemocnice na zámku už také máme.
K životu obce vždy patřily spolky a různé sportovní či zájmové organizace. Najdete někdo doma sokolský, skautský, hasičský, pionýrský, detejácký nebo třeba svazarmovský kroj?
Vítáni budou i Ti, kteří přijdou v retro „ civilním oblečení „ s případnými doplňky (klobouk, hůlka, deštník, kočárek atp.).

Najdou se i v našem městě lidé, kteří mají smysl pro humor a nadsázku?
Časově nebude průvod náročný. Sraz účastníků bude v sobotu 2. září ve 12:00 hodin v areálu zámku, kde se seřadí podle označených časových skupin, a v rozmezí mezi 13:00-14:00 projde ze zámku přes parkoviště u kina na ulici Mírovou, Národního odboje a Náměstí zpět k zámku.
Toť vše. Jako odměnu za Vaši účast v průvodu obdržíte poukázku na malé občerstvení a pro
nejpovedenějšího retro účastníka, rodinu či spolek bude připraveno překvapení.

Zájemci se mohou hlásit emailem na: ales.safranek@mesto-paskov.cz do 23. srpna včetně.

Děkujeme předem za Vaši účast.

Vytvořeno: 10. 8. 2017
Poslední aktualizace: 19. 8. 2017 23:25