Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Divadlo pro děti s minidílničkou - FERDA MRAVENEC A JEHO PŘÁTELÉ

Divadlo pro děti s minidílničkou - FERDA MRAVENEC A JEHO PŘÁTELÉ 1

Už tuto neděli zveme všechny kluky a holky na divadelní představení v kině Panorama!
Tentokrát se můžete těšit na pohádku se známými hrdiny - FERDA MRAVENEC A JEHO PŘÁTELÉ.

To ale není všechno. Před pohádkou bude připravená minidílnička, kde si děti budou moct vyrobit broučka ze skořápek, motýlka a včeličku nebo třeba beruščinou čelenku. Na závěr pohádky si pak společně zatančíme beruškový tanec.

Začínáme v 15 hodin minidílničkou a od 16 začne pohádka.

Vstupné 60 Kč, prodej v informačním centru na zámku nebo v den akce na místě.

Občerstvení zajištěno!

Minidílnička ukázka 1

Typ souboru: JPG obrázek, Velikost: 761,37 kB

Minidílnička ukázka 2