Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj - informace pro občany

Ačkoliv vláda přijala opatření, kterým  umožnila daňovým subjektům podávat přiznání k příjmovým daním až do 1. července 2020 bez sankcí, je ze situace  zřejmé, že tuto možnost nevyužije především početná skupina fyzických  osob, kterým  po odevzdání daňového přiznání a vyměření daně vznikne vratitelný přeplatek na daních z příjmů. Podatelny finančního úřadu jsou z důvodů mimořádných opatření  otevřeny pouze v pondělí a ve středu od 8:00 do 11:00 hodin, s výjimkou  územních pracovišť v Orlové, v Bohumíně, v Českém Těšíně, ve Fulneku a ve Frýdlantě nad Ostravicí, které jsou zcela  uzavřeny.

Občané, kteří jsou zvyklí podávat přiznání  v papírové podobě,  mohou své  přiznání k dani z příjmů fyzických osob vložit do obálky, opatřit  poštovní známkou  a vhodit do poštovní schránky nebo obálku s přiznáním  vložit do některého ze sběrných boxů, umístěných na 14  pracovištích finančního úřadu, a to  v pracovních dnech od 8:00 do 17:00 hodin.  Na územních pracovištích v Karviné,  Ostrava II, v Novém Jičíně a  v Bruntále jsou sběrné  boxy v pracovních dnech přístupné   NON STOP.  Sběrné boxy nejsou zřízeny   na územních pracovištích v Orlové, v Bohumíně, v Českém Těšíně, ve Frýdlantě nad Ostravicí a ve Fulneku, protože tato pracoviště jsou zcela uzavřena.

FÚ MSK_boxy na web

FÚ MSK_boxy na web.docx