Tisková zpráva o epidemiologické situaci na území Moravskoslezského kraje ke dni 10.8.2020

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje informuje, že na našem území je za posledních 24 hodin zaznamenáno 33 nově pozitivních případů. Nejvíce onemocnění dnes opět hlásíme z okresu Frýdek-Místek a to 23 nových onemocnění. Dále to jsou pak okresy Nový Jičín, Opava, Karviná a Ostrava. Těžiště výskytu onemocnění v Moravskoslezském kraji se tedy nachází stále v okrese Frýdku-Místku.

Většina případů souvisí s již dříve známými klastry - pěvecký a taneční soubor Gorol, Galanterie Jablunkov, domov pro seniory Sv. Alžběty, Sanatorium Jablunkov, Křesťanský tábor Guty a domov pro seniory Třinec, ostatní případy jsou prověřovány.

Přijatá opatření v okresu FM:

• Dne 5.8. provedena ohnisková dezinfekce HZS MSK v celém areálu Domově sv. Alžběty včetně kostela sv. Josefa. Zákaz bohoslužeb do odvolání v kostele sv. Josefa a v kostele Božího Těla Jablunkov.
  • Starosta města Jablunkov vydal upozornění občanům v rozhlasové a tištěné formě (plakáty, zpravodaj, sociální sítě, webové stránky města). Upozornil občany účastnící se Mše Svaté a Pouti v Domově sv. Alžběty o četném výskytu onemocnění. Osoby účastnící se této Mše Svaté a Pouti se musí hlásit svým obvodním lékařům.
  • Praktičtí lékaři pro dospělé a praktičtí lékaři pro děti a dorost byli upozorněni o výskytu onemocnění a o provádění odběrů na testy PCR.
  • Vedení Třineckých Železáren bylo informováno o výskytu onemocnění v Jablunkově a jeho okolí a o nezbytnosti přijetí protiepidemických opatření.
  • Nařízení ohniskové dezinfekce v objektu PZKO Jablunkov, kde probíhají zkoušky souborů.
  • V sanatoriu Jablunkov vydáno rozhodnutí k mimořádným protiepidemickým opatřením, které ukládají mj. zákaz příjmů nových pacientů do zařízení, omezení pohybu osob, používání ochranných pomůcek, provedení ohniskové dezinfekce atd..

Datum vložení: 11. 8. 2020 8:16
Datum poslední aktualizace: 11. 8. 2020 8:17