Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Na sdíleném kole nextbike letos dojedete až do Ostravy

ilustrační foto

Na území Paskova najdete celkem šest stanovišť sdílených kol: čtyři ve městě (městský úřad, podchod, cyklopláž, nádraží) jedno v Oprechticích a další u firmy Lenzing Biocel Paskov.

Novinkou v letošním roce je, že na sdíleném kole můžete dojet až do Ostravy anebo na druhou stranu do Bašky či Dobré i dále. Vrátit kolo ale musíte do určených stojanů, které jsou ve Frýdku-Místku, Paskově, Žabni, Sviadnově, Starém Městě, Bašce a Dobré a v Ostravě.

Další informace a mapu stanovišť najdete na webu nextbikeczech.com nebo v mobilní aplikaci nextbike.

Datum vložení: 10. 7. 2024 13:49
Autor: Ing. Jolana Filipová

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na