Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Nový bankomat v Paskově

sdílený bankomat

Občanům a návštěvníkům Paskova je nyní k dispozici nově instalovaný bankomat MONETA Money Bank.

Bankomat najdete na ul. Kirilovova na parkovišti u ZŠ Paskov (zastávka autobusu Paskov, sokolovna). Jedná se tzv. sdílený bankomat, ve kterém mohou klienti Komerční banky, MONETA Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank mohou vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky.

Datum vložení: 5. 5. 2023 9:36
Autor: Ing. Jolana Filipová

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na