Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Oáza klidu pro pečující 9. června 2024, 9:00 - 12:00 hodin

plakát

Pečujete o hendikepovaného člena rodiny nebo o seniora? Přijďte si užít zasloužený odpočinek a chvilku pro sebe!

Účast je zdarma, nutná registrace do 31.5.2024.

Informace poskytne Nikola Hradilová, tel. 736 141 834, e-mail: nikol.hradilova@email.cz

Datum vložení: 29. 5. 2024 15:18
Autor: MAS Slezská brána, z.s.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na