Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Přemístění zastávky Paskov podchod

Odis

ODIS informuje cestující, že z důvodu dopravního omezení s názvem „Zvýšení bezpečnosti u podchodu pod dálnicí D56“ v obci Paskov, dojde na linkách 351, 621, 980 a 985 k obousměrnému přemístění zastávky Paskov - podchod v termínu
od pondělí 18.9.2023 do odvolání.

VP_20_FM_Paskov_Upozornění pro cestující.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 71,42 kB
Datum vložení: 13. 9. 2023 12:46
Autor: Lenka Vojkovská

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na