Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Přijďte na SWAP a změňte nepotřebné na potřebné

pozvánka swap

Pokud jste se ještě se swapováním nesetkali, jedná se o akci, kde lidé mohou vyměnit to, co nepotřebují za něco, co využijí, například dámské a dětské oblečení, hračky, knihy či domácí potřeby.

Hlavním cílem swapu je snižování produkce především textilního odpadu.
Akce je pořádána s podporou města Paskov.

Organizátor: Martina Stárková

plakát swap

Swap 26.3. Paskov.jpg
Typ souboru: JPG obrázek, Velikost: 353,05 kB