Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Zveme všechny milovníky čokolády na paskovský zámek!

plakát

Spolek přátel paskovského zámku a město Paskov Vás zve v sobotu 7. května 2022 od 10:00 hodin na čokoládový zámek.

Můžete se těšit na komentované prohlídky v dobových krojích, prodej horké čokolády a jiných laskomin a samozřejmě nemůže chybět ani ochutnávka čokolády.

Vstupné: děti do 15 let - 50 Kč, dospělí 60 Kč.

plakát

cokozamek.png
Typ souboru: PNG obrázek, Velikost: 1,26 MB
Datum vložení: 3. 5. 2022 13:41