Evropská unie

„Komunikační nástroje, strategické dokumenty a pasporty pro potřebu DSO Region Slezská Brána, jeho města a obce“

Registrační číslo projektu CZ.03.4.74/0.0/0.0/18_092/0014731

Doba realizace projektu: 1. 4. 2020 – 31. 3. 2022

Projekt DSO Region Slezská brána podpořený z OP Zaměstnanost (z prioritní osy 03.4 Efektivní veřejná správa) se zaměřuje na posílení strategického řízení zapojených obcí i samotného DSO Region Slezská brána.

Základními pořizovanými výstupy této aktivity bude:

• Strategický plán DSO Region Slezská brána na období 2021–2025,
  • Komunikační strategie Regionu Slezská brána a jednotlivých jeho obcí pro období 2021–2025,
  • Komunitní plán rozvoje sociálních a souvisejících služeb Regionu Slezská brána a jeho obcí 2022–2027.

Další aktivity projektu představují pořízení pasportů majetku obcí (pasporty veřejného osvětlení, hřbitovů, zeleně a obecních mobiliářů), pořízení a rozvoj komunikačních nástrojů (mobilní rozhlas a modernizace webu) a vzdělávání úředníků a volených zástupců (odborná školení a výjezd za dobrou praxí).

Město Paskov je do projektu zapojeno a díky jeho realizaci pro svou potřebu získá pasport veřejného osvětlení,  pasport zeleně, pasport obecního mobiliáře a také bude provedena modernizace webových stránek.