Rozcestník

První republika, II.sv. válka

Pondělí 8.00 - 12.00 14.00 - 17.00
Úterý 7.00 - 12.00 13.00 - 15.00
STředa kjlkgfjl kdfjglkjdl kgfjljdfgkl j dlkfg jlkdfj glkjdjgd kldjf glkjdflkg jlkdfjgkl jdflkg jlkdfjg lkdfjlk gdlkj glfg jdlk gljg dlkgdlkflgk jl

Toto je hlavní nadpis

Období první republiky

klfdh lkgdsjlgh jlksd gkldsfjlkglkjsdg jslgdsfgsjgsdlkgdfklkfjgsdlkjsfldkj sdflkgdklsdfjkdfgdlkg sdfj ksg ldflkgsdk jlkjg kdsglsfkg lsjgsdflgjsk glsfj sjhjs hlsjhlkjsglkhjslk fglkhjdflg ks Více sde dozvíte na stránkách MAS. Nebo najdete na naší úřední desce.

II. sv. válka

ůlkdfsghlkdf lkhg jdfkghjlkf dlkhjfd lkjdflg hkglkfd jgkdsgagfdd hfshkjdsdsfith hfjsfhld sdhg hkjfhsdfhhfj gjdhk

1939-1942

nfvkjbdnjkn

1942-1945

fdlkjghkjsdhfkjhdkj

Zlom v Prodloužené Rudné: konec patu, ochota odblokovat stavbu

Schéma budovyPolitické reprezentaci Moravskoslezského kraje se povedl průlomový krok k dokončení tzv. Prodloužené Rudné v Ostravě. V roli mediátora se vedení kraje po mnoha letech tahanic a sporů podařilo zajistit shodu nad technickými podmínkami protihlukových stěn, které byly hlavním jádrem problémů mezi zúčastněnými. Byl tak nastartován pozitivní proces, který by měl vést konečně k dokončení stavby.

Schéma budovy„Dostavba prodloužené Rudné je pro obyvatele Ostravy a celého Moravskoslezského kraje životně důležitá. Proto jsme na sebe vzali roli prostředníka, abychom za jednací stůl dostali investora – Ředitelství silnic a dálnic a účastníky řízení, kteří blokují dokončení této důležité komunikace. A nejen to. Díky trvalému a nestrannému jednání představitelů kraje i města Ostravy se povedlo dosáhnout ústupky na obou stranách. Je vidět, že kde je vůle, tam je cesta. A věřím, že to klapne,“ uvedl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Upozorňuje zároveň, že však ještě zdaleka není vyhráno, protože celý formální proces k povolení stavby není dokončen. „Ukazuje se ale, že se vyplácí řešit patovou situaci kolem prodloužené Rudné po částech. Bez emocí a s rozumnými argumenty a hlavně dobrou vůlí všech zúčastněných. Za změnu přístupu patří velký dík generálnímu řediteli ŘSD Janu Kroupovi a řediteli ostravské divize Tomáši Opělovi,“ dodal hejtman.

„Je to o změně postojů obou stran a nalezené ochotě ke kompromisu. ŘSD nyní s respektem vychází vstříc oprávněným obavám obyvatel této lokality a navrhlo nové řešení protihlukových stěn,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka. Upřesnil, že ŘSD navrhlo a připravilo projekt, který před hlukem ochrání všechny obyvatele, kteří v blízkosti frekventované komunikace bydlí. Nový návrh protihlukových stěn navíc výrazným způsobem sníží hlukovou zátěž na pozadí pro hustě osídlené části Ostravy Poruby a pacienty blízké Fakultní nemocnice Ostrava.

„A opravdu mimořádné, řekl bych až nadpřirozené vyjednávací schopnosti a dovednosti projevili noví právní zástupci Ředitelství silnic a dálnic, bez kterých bychom se nedostali do dnešního stavu, kdy odpůrci stavby v řízení stáhli své procesní námitky, které blokovaly vydání potřebných stavebních rozhodnutí. Chci rovněž upřímně poděkovat primátoru Ostravy Tomáši Macurovi, Magistrátu města Ostravy a dalším institucím, kteří vyšli našemu úsilí velmi vstříc,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jakub Unucka.

„Konečně jsme dosáhli shody nad technickým řešením protihlukových stěn a byli jsme ujištěni, že kvalita protihlukových stěn nemůže už být snížena. O to jsme se snažili od počátku“, konstatoval zástupce Občanského sdružení Skalka Dušan Richtár.

Co bude následovat v dalších dnech? Dojde k zastavení projednávání „starého“ stavebního povolení a bude zahájeno vydání nového, které bude obsahovat již oběma stranami odsouhlasené provedení protihlukových stěn. Zároveň budou probíhat jednání o dalších částech celé stavby. Vzhledem k zákonným lhůtám dojde ke zveřejnění nových dokumentů zhruba v polovině února.

27. prosince 2018