Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel 4 001 (stav k 1.4.2012). více...

Sdružení obcí, kterých je město Paskov členem

Region obcí Slezská bránaSlezská brána

Region Slezká brána je svazkem obcí, který je tvořen 8 městy a obcemi, ve kterých žije cca 20 tisíc obyvatel. Území regionu se rozprostírá v trojúhelníku mezi městy Ostravou, Havířovem, Frýdkem-Místkem a je výchozím územím Pobeskydí.

Díky své poloze, přírodnímu bohatství a krajině tvoří rekreační základnu pro příměstskou turistiku. Krajinná morfologie s členitým terénem bez velkých výškových rozdílů poskytuje ideální šanci pro všechny typy cykloturistiky.

Obce a města regionu jsou připravena poskytnout návštěvníkům vše, co budou k využití volného času a ke spokojenému pobytu potřebovat, ubytování, stravování, cykloturistické stezky, nabídku rekreačních sportů a koupání.

Krajina s dalekým výhledem na panorama Beskyd obdaruje návštěvníky hezkými zážitky, nabídne možnost poznat i nové pamětihodnosti, kterých je tu bezpočet.

Dobrovolný svazek obcí Olešná

Dobrovolný svazek obcí Olešná je svazek obcí v okresu Frýdek-Místek, jeho sídlem je Sviadnov a jeho cílem je spolupráce v oblasti školství, kultury, tělovýchovy, sociální péče a zdravotnictví, rozvoje cestovního ruchu a ochrany životního prostředí. Sdružuje celkem 5 obcí a byl založen v roce 2002. Členy tohoto svazku jsou obce Sviadnov, Staříč, Žabeň a město Paskov a Frýdek-Místek. Jedná se o příměstský mikroregion, jehož jednotícím prvkem je říčka Olešná.

Kulturním srdcem Dobrovolného svazku obcí Olešná a zároveň Regionu Beskydy je město Frýdek-Místek, které zejména v létě nabízí řadu společenských akcí a festivalů různých žánrů. Můžete zde navštívit zámek s historickou expozicí, galerie, muzea nebo některý z kostelů. Frýdek-Místek je dynamicky se rozvíjejícím průmyslovým městem, které nabízí svým obyvatelům a návštěvníkům rovněž širokou škálu sportovních aktivit. Milovníky vody, vodních sportů a  bruslení můžeme pozvat do Aquaparku Olešná s řadou atrakcí, venkovním i  krytým bazénem, hřišti na volejbal či dráhou pro inlinebruslení a  skateboard. Vyznavače cyklistiky zaujmou sítě různě náročných cyklotras, které Vás zavedou do všech koutů mikroregionu a seznámí Vás s jeho historií, ale především s jeho současností. Pěší turisté nejvíce při svých výletech do okolí města ocení výhledy na masívy Moravskoslezských Beskyd s dominantou Lysé hory.

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech.