Paskov - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma
+

Aktuality ve městě - Informace o záměru výstavby nového stacionárního zdroje v areálu firmy ALESSIA EUROPE s.r.o. a HEDVIGA GROUP a.s.

znak města

Komise pro územní rozvoj a ŽP města Paskov na svém zasedání 14.8.2023 a následně rada města Paskov na svém jednání 23.8.2023 projednala informaci o záměru výstavby nového stacionárního zdroje v areálu firmy ALESSIA EUROPE s.r.o. a HEDVIGA GROUP a.s. v průmyslovém areálu na ulici Kirilovova.

Podle informací poskytnutých firmou při využití PTR technologie nedochází ke spalování, proces využívá metodu neo-oxidativního pomalého termického rozkladu, který probíhá v uzavřených palivových článcích bez přístupu vzduchu při vysokých teplotách. Vstupními bio surovinami jsou například dřevní štěpka a granulát, paletky ze slámy, granulát nebo paletky z posklizňových zbytků. Výsledným produktem je uhlíkatý materiál, podobný dřevěnému uhlí, který slouží jako příměs k půdnímu substrátu v zemědělství nebo jako filtrační materiál do filtrů. 

Podle sdělení Odboru životního prostředí Moravskoslezského kraje je nyní daný záměr energeticky soběstačné výroby speciálních produktů ze zbytkové biomasy předmětem posuzování ve smyslu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA).

Přílohy

Krajský úřad_HEDVIGA GROUP_stacionární zdroj_2023

Krajský úřad_HEDVIGA GROUP_stacionární zdroj_2023.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 199,49 kB

Informace Hedviga Group PTR Paskov

Informace Hedviga Group PTR Paskov.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 397,2 kB
Datum vložení: 25. 8. 2023 9:06
Autor: Ing. Jolana Filipová