Aktuality ve městě - Košíky na sběr kuchyňského odpadu nabízí město zdarma

košík

Město Paskov nabízí občanům zdarma košíky na sběr kuchyňského odpadu včetně kompostovatelných sáčků (startovací set). Košík nezabere na kuchyňské lince mnoho místa (D/Š/V 21x15x20 cm) a můžete do něj vyhodit zbytky vařeného jídla, syrové maso a ryby, drobné kosti, potraviny po datu spotřeby,

pečivo, těstoviny, čaj a kávovou sedlinu. Zaměstnanci města zaznamenali prozatím jen pozitivní ohlasy na tento způsob třídění. Žádné mušky ani zápach.

košík

Po naplnění košíku je potřeba sáček odnést do hnědé popelnice na kuchyňský odpad, kterou naleznete na místech viz mapa zde: https://mapy.cz/s/fupovemate

V Horní Suché pak z Vámi vytříděného bio odpadu vyrobí energii, teplo a certifikované hnojivo a tím se materiál smysluplně zužitkuje. Jinak by skončil na skládce, kde škodí životnímu prostředí i obecnímu rozpočtu.

Košík si můžete vyzvednout ve Sběrném místě Paskov v jeho otevírací době (út 8-12 hod, čt 14-18 hod, lichá so 8-11 hod). Jejich množství je však omezené.

Třídící sety byly pořízeny z dotace Moravskoslezského kraje v rámci projektu „Zavedení sběru kuchyňského odpadu ve městě Paskov“.

Datum vložení: 11. 4. 2024 10:59