Aktuality ve městě - Město Paskov přispělo na pořízení mobilních vah

foto

V pátek 16. prosince 2022 proběhlo na dálničním oddělení Nošovice předání mobilního vážícího systému (mobilních vah) pro potřeby dopravní policie. Mobilní váhy byly zakoupeny z finančního daru Mikroregionu Žermanické a Těrlické přehrady, Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice,

Mikroregionu Sdružení obcí povodí Morávky, Mikroregionu Dobrovolný svazek obcí Olešná, Mikroregionu Region Slezská brána, Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy a Statutárního města Frýdek-Místek. Na jejich pořízení přispělo také město Paskov.

Slavnostního předání se zúčastnil náměstek ředitel pro vnější službu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Libor Schejok, vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Petr Štencel, senátorka Helena Pešatová a zástupci některých subjektů, které poskytly finanční dar.

Náměstek ředitele plk. Schejok vyzdvihl spolupráci se zástupci obcí a uvítal pořízení mobilních vah, které budou využívat dopravní policisté v okrese Frýdek-Místek. Vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Petr Štencel přítomným přiblížil fungování mobilního vážícího zařízení, jeho specifika a uvedl informace k činnosti dopravní policie v souvislosti s touto problematikou.  Senátorka Helena Pešatová s přítomnými zástupci obcí se shodli, že cílem finančního daru na pořízení mobilních vah bylo umožnění pokud možno co nejčastějších kontrol nákladních vozidel, které poškozují místní komunikace.

Policie ČR samostatně provádí nízkorychlostní kontrolní vážení, kdy zjišťují nedodržení hodnot pro hmotnost vozidla nebo jízdní soupravy nebo pro rozložení hmotnosti na nápravy nebo skupiny náprav stanovených zákonem o silničním provozu.

Datum vložení: 19. 12. 2022 10:27