Aktuality ve městě - Pozvánka na 19. výstavu betlémů v 8. ZŠ ve Frýdku-Místku

Plakát výstava betlémů

Organizátoři tradiční výstavy betlémů zvou veřejnost k návštěvě 19. ročníku výstavy, která bude mít v tomto roce k zhlédnutí 222 betlémů z vlastní sbírky a je tím považována za největší výstavu tohoto druhu v České republice.

Vážení a milí přátelé, spoluobčané, návštěvníci Betlémů.

Vánoce a výstava betlémů ve Frýdku-Místku, která se uskutečnila naposledy v roce 2019 v 8. základní škole na ulici Československé armády – sídliště Kolaříkovo, je dnes již dávnou minulostí. Osmnáctiletou tradici výstav přerušila na dva roky pandemie covidu, který sice ještě neukončil své působení, ale v současné době již není důvodem ke strachu. Proto si vás dovoluji se svými přáteli, spoluvystavovateli Jirkou Bíleckým a Danielem Adámkem, pozvat na již 19. výstavu betlémů, která bude mít v tomto roce k zhlédnutí 222 betlémů z vlastní sbírky a je tím považována za největší výstavu tohoto druhu v České republice.

Jako v minulosti, i v tomto 19. ročníku bude mít výstava doprovodný program:

• Živá Vánoční hudba pod vedení paní doktorky Baronové

Vystoupí: Catena Muzika, Frýband, Dětský sbor Osminka a Osma z 8. ZŠ, SLPT Ostravica a další.

• Charitní sbírka pro potřebné města Frýdku-Místku
  • Záštitu nad výstavou převzal Biskup Mons. Martin David, apoštolský administrátor
  • A to hlavní – výstavu v tomto roce zahájí:

Za duchovní obec Otec Leoš Ryška, ředitel televize NOE a za vedení města Frýdku-Místku primátor Petr Korč.

Vstup na výstavu bude, tak jako vždy, zdarma, protože si myslíme, že Vánoce nejsou o penězích, ale o radosti, zdraví a štěstí, které si o svátcích tolik přejeme. Myšlenkou nás, organizátorů, bylo, je a vždy bude vrátit do mysli lidí naprostou přirozenost oslavy nejkrásnějších křesťanských svátků v roce, bez Santa Klause, ale s Ježíškem v jesličkách a s oslavou rodiny, svaté rodiny.

Pokud toužíte prožít takové Vánoce v roce 2022, potom nezapomeňte, že 26. 12. 2022 od 13.00 do 18.00 hodin a 27. 12. 2022 od 10.00 do 18.00 hodin proběhne již 19. ročník této svým rozsahem ojedinělé výstavy v České republice a již teď se na vás těšíme.

Pokud máte doma betlém, který nestavíte, prosíme, přispějte do sbírky. Betlém bude dělat radost nejenom vám, ale i tisícům návštěvníků, kteří každoročně na výstavu přijdou.

Za vystavovatele se na vás těší

Josef Kleinwächter a spol.

Datum vložení: 28. 11. 2022 9:40