Aktuality ve městě - Pozvánka - Sázení stromů 24.3.2024

pozvánka

Vážení občané, dovolujeme si vás pozvat na sázení stromů o Květné neděli 24. 3. 2024 ve 14:00 h za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje.

Díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje proběhne výsadba dlouhověkých stromů ke třem kůlům (dub, buk, javor, bříza) a keřů. Celkově tak vysadíme 15 stromů🌲🌳🌴🌵 a 126 keřů. Umožníme tak budoucím generacím využít tento prostor k relaxaci, odpočinku, setkávání, procházkám, včelám k včelí pastvě a ptactvu třeba jako domov pro jejich potomky. Díky této výsadbě však můžeme malým dílem přispět i v boji proti klimatické změně, zmírníme erozi, zadržíme vodu v krajině, stromy absorbují oxid uhličitý a tak na malém kousku naší země zlepšíme klima v krajině.

Lokalita se nachází v Paskově u místního hřbitova. Sraz bude přímo na místě ve 14:00.  ☀️

Je důležité přijít včas, protože hned na začátku proběhne instruktáž a ukázková výsadba stromu🍀🌱🌳🌲🌴🌳🌴🌲🌳. Sázení proběhne i za mírně nepříznivého počasí 🌥️. Na sebe teplé pracovní oblečení a pevné boty, je třeba počítat se zamazáním od hlíny. Veškeré nářadí a materiál přivezeme, ale pokud máte svůj oblíbený rýč, klidně si ho můžete vzít sebou.😁

U výsadby zajistíme  hrnečky na čaj 🍲a malé občerstvení. Pokud  však můžete, vezměte si prosím všichni vlastní pracovní rukavice 🧤

Předem Vám děkujeme, že jste se rozhodli s výsadbou stromů nám pomoci. Těšíme se na viděnou o Květné neděli!

Odkaz na mapu místa výsadby: https://mapy.cz/s/ponotapofe

Petr Baďura, starosta města Paskov
Josef Monsport, sazimestromy.cz