Aktuality ve městě - Setkání zástupců obcí Regionu Slezská brána se 22. února 2024 uskutečnilo v Řepištích

logo

Zástupci členských obcí Regionu Slezská brána v únoru zavítali na své pravidelné zasedání do obce Řepiště.

Po obvyklém přivítání přítomných předsedou dobrovolného svazku obcí Petrem Baďurou se projednávaly body programu, z nichž můžeme zmínit například zápis Revizní komise, která kontrolovala financování RSB za rok 2023. Zápis, po schválení zástupců členských obcí RSB, musí být předložen jednotlivým zastupitelstvům všech členských obcí k projednání.

Mimo pravidelné informační body jako např. informace Centra společných služeb a projektového manažera, byl nejdiskutovanějším bodem Den regionů 2024, který proběhne 21.9.2024 v areálu paskovského zámku.

„Tradiční akci, kterou pořádá město Paskov pro regiony Slezská brána a Olešná, opět zpestří soutěžní stanoviště zúčastněných obcí pro soutěžní týmy a po nich také pro návštěvníky. Meziobecní soutěž bude mít pro letošní rok téma – strašák (na pole či zahradu). Těším se, s čím nás obce překvapí,“ popsal předseda RSB Petr Baďura.

Další zasedání proběhne dne 23.05.2024 ve Vojkovicích.

Ing. Kristýna Sochová, tajemnice
Dobrovolný svazek obcí Region Slezská brána