Aktuality ve městě - Tříděním odpadů jsme také v loňském roce přispěli ke zlepšení životního prostředí

Osvědčení o úspoře emisí

V roce 2021 občané města Paskov vytřídili a odevzdali k dalšímu využití téměř 175 tun odpadu v hodnotě 522 278,50 Kč a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí a snížení uhlíkové stopy.

Město Paskov obdrželo od společnosti EKO-KOM Osvědčení o úspoře emisí za rok 2021, ve kterém je vyčíslena úspora, které díky třídění odpadů dosáhlo: úspora energie činí 3 876 537 MJ, a snížení emisí CO2 ekvivalentu o 145,467 tun.

Díky recyklaci a využití papíru, plastu, skla, kovů, nápojových kartonů a dalších komodit v rámci tříděného sběru a využití odpadů v systému EKO-KOM bylo v loňském roce celkem uspořeno 23,9 mil. GJ energie, tedy zhruba tolik, kolik v průměru spotřebuje za rok více než 367 tisíc domácností.

V případě tolik diskutovaného globálního oteplování přispěl systém sběru tříděného sběru a cíleného využití odpadů EKO-KOM ke snížení emisí o 987 597 tun CO2 ekvivalentu.

Datum vložení: 8. 6. 2022 13:11