Informace z MŠ Paskov

Vážení, rodiče, milé děti.

Prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny a věříme, že si se svými dětmi užíváte plnými doušky sluníčka a letních radovánek. Naše „školička“ si na malou chvíli odpočine, ale již za pár dní budeme opět prostory všech tříd, kuchyně i zahrady připravovat na příchod dětí nejen těch, kteří naši mateřskou školu navštěvují již déle,ale i na příchod dětí „nováčků“. Ve dvou třídách budou nainstalovány interaktivní tabule, které jsou přizpůsobeny práci s dětmi již od 4,5 let. Třídy ožijí novou výzdobou, některé prostory se vymalují, vyčistí koberce, textilie, pořídí se některé nové pomůcky a hračky. Proběhnou také drobné stavební úpravy.

Chtěla bych touto cestou poděkovat p. řed. Libuši Klimundové, která po téměř 24 let stála v čele mateřské školy a zasloužila se od roku 1990 o kvalitní a odborné vzdělávání dětí pod záštitou celosvětového programu Step By Step (u nás v ČR je známý pod názvem Začít spolu). Svou pilnou a poctivou prací, svým jednáním a ochotou trpělivě vycházela vstříc rodičům a dětem. Byla nakloněna každé možnosti, která by přinesla něco nového a zajímavého pro vzdělávání dětí. Položila základy kvalitního pedagogického týmu, ze kterého některé učitelky setrvaly v mateřské škole až do důchodového věku. Byla vždy ke svým kolegyním naslouchající a empatická, ale zároveň vyžadovala poctivou práci a disciplínu. Byla svým zaměstnancům oporou a vždy pevně stála za svým pracovním týmem. Děti byly a jsou pro ni živou vodou a managementu mateřské školy již věnovala maximum své energie. Nyní se s radostí bude věnovat od září 2013 výchovně-vzdělávací práci ve třídě Maková panenka jako učitelka.

Dovolte mi, vážení rodiče, abych navázala na dlouholetou práci p. řed. Libuše Klimundové a pokračovala dál ve zkvalitňování vzdělávání Vašich dětí. Cíle, které jsem vytyčila jsou vysoké, ale dosažitelné a myslím si že na základě společné spolupráce, důvěry a píle dojdeme malými krůčky k úspěchu a spokojenosti nejen Vaší, ale hlavně spokojenosti vašich dětí. Mým velkým přáním je, abyste si Vy rodiče, mohli při odchodu dětí do 1. tříd Základní školy říci: „jsme rádi, že naše dítě navštěvovalo právě tuto mateřskou školu“.

Těším se na spolupráci. Opatrujte se a užívejte si každé drobné radosti se svými dětmi.

V září 2013 nashledanou.

Bc. Jarmila Petrošová, ředitelka MŠ