Sdělení společnosti Biocel

Biocel Paskov a.s. uvedl do provozu významnou ekologickou investici

Biocel Paskov a.s. uvedl do provozu významnou ekologickou investici

obrázekPlánovaná celozávodní odstávka proběhla v Biocelu Paskov a.s. v termínu od 10. do 19. října 2011. Kromě provedení plánovaných oprav a čisticích prací bylo realizováno i několik investičních akcí. Největší z nich bylo dokončení instalace a napojení IV. stupně sekundární regenerace. Cílem této investiční akce bylo doplnění stávajícího zařízení na úroveň nejlepších dostupných technologií a snížení množství vypouštěných emisí SO2  do ovzduší a vod. Konkrétně u ovzduší budou emise sníženy o 80 T/rok, což je 25% ročních emisí SO2.

S ohledem na ekologické zaměření investiční akce, splnění podmínek a kritérií Ministerstva životního prostředí, byla tato investice podpořena poskytnutím finanční dotace v rámci Programu omezování průmyslového znečištění a snižování enviromentálních rizik.

Ing. Vojtěch Podmolík

člen představenstva

zodpovědný za výrobu a techniku

Datum vložení: 1. 11. 2011 0:00