Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Správa železnic s.o. informuje o výluce na trati 323 dne 26.9.2022

logo

Výluka proběhne na trati Frýdek-Místek - Vratimov v době od 8.30 do 15.30 hodin.

Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Výlukový jízdní řád a další informace Správy železnic najdete v příloze.

Výluka FM-Vratimov

výluka FM-Vratimov.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 51,73 kB

Výlukový JŘ

výlukový JŘ.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 555,23 kB
Datum vložení: 21. 9. 2022 13:34
Datum poslední aktualizace: 21. 9. 2022 13:46
Autor: Ing. Jolana Filipová

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Sledujte informace z našeho webu