Město Paskov, pod které patří i část Oprechtice, se nachází na severní Moravě v okrese Frýdek-Místek. Leží na spojnici Ostravy a Frýdku-Místku. V nedávné historii (do roku 1918) bylo hraniční obcí mezi Moravou a Těšínským Slezskem - hranici tvořila řeka Ostravice. Paskov sousedí s obcemi Vratimov, Řepiště, Žabeň, Lískovec, Staříč, Brušperk, Oprechtice, Krmelín, Nová Bělá a Hrabová. Poslední dvě jmenované obce se již nacházejí v okrese Ostrava.

Rozloha katastrálního území Paskova činí 1120 ha, Oprechtic 58 ha. Počet obyvatel je  3 954 (stav k 1.1.2022). více...

Upozornění na taktické cvičení

cvičení

V úterý dne 18. 10. 2022 od 10:00 proběhne v areálu Lenzing Biocel Paskov a.s. taktické cvičení složek IZS. Téma cvičení je únik SO2 z železniční cisterny. Očekávejte zvýšený pohyb zasahujících vozidel všech složek IZS, uzávěry na příjezdových komunikacích,

varování obyvatelstva přenosnými sirénami a havarijním rozhlasem v areálu podniku.

Zdůrazňujeme, že se jedná POUZE O CVIČENÍ.

Datum vložení: 17. 10. 2022 8:01
Datum poslední aktualizace: 17. 10. 2022 8:48
Autor: Ing. Jolana Filipová

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Sledujte informace z našeho webu