Rozšíření stálých expozic na paskovském zámku

Evropská unie, Evropský fond regionálního rozvoje, fondu mikroprojektů Euroregionu Beskydy

Ke konci roku 2019 byl ve spolupráci s polským partnerem – Městem Pszczyna – dokončen projekt „Rozšíření stálých expozic na paskovském zámku“, který je věnován především stále výstavě modelů dřevěných kostelů, kaplí a zvoniček Jana Blizňáka. Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu regionálního rozvoje, a to prostřednictvím Fondu mikroprojektů Euroregionu Beskydy.

Mezi jeho výstupy patří také 3 mapy, leták a film Aleše Neničky a Marka Hýži „Práce jako na kostele“.

Leták - Zámek Paskov - stálá výstava modelů dřevěných kostelů, kaplí a zvoniček Těšínska a severovýchodní Moravy Jana Blizňáka

Mapa_lokalizace modelů2_Mapa II_Dřevěná architektura3_Mapa III_Dřevěné stavby a zajímavosti